Trener
Matt Harasymczuk
Od 2015 roku prowadzę szkolenia jako trener Sages. Mam ponad 9 tysięcy godzin (tak, 9000!) doświadczenia w prowadzeniu warsztatów dla ponad 30 tys. osób. Dotychczas przeprowadziłem szkolenia dla 196 organizacji z sektorów tj. publiczny, bankowy, obronny, agencje kosmiczne, firmy branży lotniczej, automotive, e-commerce, fintech, ubezpieczenia, startupy wysokich technologii, branża paliwowa, telekomy, medyczna, uczelnie wyższe, gaming, druk 3d i consumer electronics. Specjalizuję się w szkoleniach z zakresu: Python (Foundations, Intermediate, Advanced, Design Patterns, Numerical Analysis, Machine Learning, HTTP, TDD, Performance, Django, FastAPI, Microservices, Databases), a także DevOps, Continuous Integration/Delivery, GIT, JIRA oraz Agile: Scrum/Kanban/XP szczególnie w ciężkim procesowo środowisku. Konsultowałem około 150 organizacji przy zarządzaniu projektami i inżynierii oprogramowania. Napisałem szereg książek dotyczących inżynierii oprogramowania, procesów IT oraz astronautyki. Programuję od końca lat 90 ubiegłego tysiąclecia, a od 2005 roku zawodowo związany jestem z branżą inżynierii oprogramowania. Pracowałem w Allegro, Centralnym Ośrodku Informatyki, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Na chwilę obecną prowadzę dwie firmy: jedną IT (Astro Tech) oraz drugą związaną z branżą kosmiczną (Analog Astronaut Training Center). Ukończyłem studia z zakresu informatyki a także lotnictwa i kosmonautyki w Dęblinie i 6 podyplomówek. Jestem także instruktorem nurkowania rekreacyjnego i technicznego oraz prowadzę szkolenia w USA dla kandydatów na astronautów. Tworzę serwis www.python3.info gdzie można znaleźć materiały do nauki Pythona na każdym poziomie trudności. Projekt posiada 27 tysięcy testów do listingów kodu, tysiące zadań do samodzielnego rozwiązania, a wyeksportowany do PDF ma ponad 5 tysięcy stron A4. Rozwijam także HabitatOS pierwszy system operacyjny dla baz Księżycowych i Marsjańskich. System wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję do wyszukiwania anomalii i analizy danych w czasie rzeczywistym.
Co robię na co dzień?
Tworzę serwis www.python3.info gdzie można znaleźć materiały do nauki Pythona na każdym poziomie trudności. Projekt posiada 27 tysięcy testów do listingów kodu, tysiące zadań do samodzielnego rozwiązania, a wyeksportowany do PDF ma ponad 5 tysięcy stron A4. Rozwijam także HabitatOS pierwszy system operacyjny dla baz Księżycowych i Marsjańskich. System wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję do wyszukiwania anomalii i analizy danych w czasie rzeczywistym.
Dlaczego lubię szkolić?
Naprawdę lubię przekazywać wiedzę innym. Na podstawie wyników ankiet po szkoleniach i zadowolenia kursantów mogę stwierdzić... że uczestnikom podoba się jak prowadzę kursy. Pozytywne opinie dodają mi energii i chęci do wkładania całego serca w przekazywanie wiedzy :)