Konkurs PolEval 2021 dla narzędzi informatycznych do przetwarzania języka polskiego – weź udział!

Zespół Sages
Ikona kalendarza
22 lipca 2021

Zapraszamy do wzięcia udziału w 5. edycji konkursu dla narzędzi informatycznych do przetwarzania języka polskiego – PolEval 2021. Jego celem jest poprawa jakości istniejących rozwiązań, przetestowanie nowych algorytmów oraz promocja inżynierii lingwistycznej. Zgłoszone narzędzia konkurują ze sobą w ramach określonych przez organizatorów zadań, wykorzystując dostępne dane i są oceniane zgodnie z ustalonymi procedurami.

Weź udział w konkursie PolEval 2021

Jeśli zainteresowała Cię tematyka konkursu PolEval 2021, wciąż możesz wziąć w nim udział! Zachęcamy też do promowania konkursu wśród współpracowników, studentów, doktorantów i sympatyków inżynierii lingwistycznej. Strona internetowa, zawierająca m.in. opis zadań konkursowych, została przygotowana w języku angielskim, aby ułatwić dostęp do konkursu także uczestnikom z zagranicy.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły konkursu, skontaktuj się z organizatorami. Kontakt do organizatorów konkursu PolEval 2021.

Najlepiej ocenione rozwiązania zaprezentowane na AI & NLP Day 2021 oraz zostaną opublikowane w czasopiśmie Electronics.

Zadania w 5. edycji konkursu PolEval

W 2021 r. przedmiotem naszego zainteresowania są poniższe obszary:

  1. Automatyczna korekta tekstu pochodzącego z systemów typu ASR w zakresie interpunkcji (Punctuation restoration from read text)
  2. Ocena miar jakości tłumaczenia maszynowego (Evaluation of translation quality assessment metrics)
  3. Korekta wyników OCR (Post-correction of OCR results)
  4. Odpowiadanie na pytania (Question answering challenge)

Opis poszczególnych zadań dostępny jest tutaj: PolEval 2021 - zadania

Harmonogram PolEval 2021

  • obecnie: udostępnione zostały opisy zadań, metoda ewaluacji, dane treningowe, developmentowe i zbiór testowy A – wciąż przyjmujemy zgłoszenia!
  • 23 - 30 sierpnia 2021: udostępnienie ostatecznego zbioru testowego B i ustalenie listy rankingowej systemów
  • 23 września 2021: prezentacja zgłoszonych rozwiązań na wydarzeniu AI & NLP Day 2021 w Warszawie, publikacja artykułów opisujących zgłoszone rozwiązania w publikacji książkowej
  • do końca września 2021: przyjmowanie rozszerzonych opisów zwycięskich systemów do czasopisma Electronics (ISSN 2079-9292; CODEN: ELECGJ, IF 2.412, punktacja Ministerstwa: 100 p.)

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie konkursu: PolEval 2021

Zachęcamy też do zapoznania się z tematyką zadań i wynikami z zeszłorocznych konkursów: http://2020.poleval.pl/, http://2019.poleval.pl/, http://2018.poleval.pl/ i http://2017.poleval.pl/.

Przeczytaj także

Ikona kalendarza

29 marzec

To be or not to be a multi cloud company? Przewodnik dla kadry kierowniczej, doradców ds. chmury i architektów IT. (część 2)

Po przeczytaniu pierwszej części poradnika zauważymy, że strategie organizacji są różne. Część firm oparło swój biznes wyłącznie na j...

Ikona kalendarza

27 wrzesień

Sages wdraża system Omega-PSIR oraz System Oceny Pracowniczej w SGH

Wdrożenie Omega-PSIR i Systemu Oceny Pracowniczej w SGH. Sprawdź, jak nasze rozwiązania wspierają zarządzanie uczelnią i potencjałem ...

Ikona kalendarza

12 wrzesień

Playwright vs Cypress vs Selenium - czy warto postawić na nowe?

Playwright, Selenium czy Cypress? Odkryj kluczowe różnice i zalety każdego z tych narzędzi do automatyzacji testów aplikacji internet...