Zapraszamy do wzięcia udziału w 5. edycji konkursu dla narzędzi informatycznych do przetwarzania języka polskiego – PolEval 2021. Jego celem jest poprawa jakości istniejących rozwiązań, przetestowanie nowych algorytmów oraz promocja inżynierii lingwistycznej. Zgłoszone narzędzia konkurują ze sobą w ramach określonych przez organizatorów zadań, wykorzystując dostępne dane i są oceniane zgodnie z ustalonymi procedurami.
Weź udział w konkursie PolEval 2021
Jeśli zainteresowała Cię tematyka konkursu PolEval 2021, wciąż możesz wziąć w nim udział! Zachęcamy też do promowania konkursu wśród współpracowników, studentów, doktorantów i sympatyków inżynierii lingwistycznej. Strona internetowa, zawierająca m.in. opis zadań konkursowych, została przygotowana w języku angielskim, aby ułatwić dostęp do konkursu także uczestnikom z zagranicy.
Jeżeli chcesz poznać szczegóły konkursu, skontaktuj się z organizatorami. Kontakt do organizatorów konkursu PolEval 2021.
Najlepiej ocenione rozwiązania zaprezentowane na AI & NLP Day 2021 oraz zostaną opublikowane w czasopiśmie Electronics.
Zadania w 5. edycji konkursu PolEval
W 2021 r. przedmiotem naszego zainteresowania są poniższe obszary:
- Automatyczna korekta tekstu pochodzącego z systemów typu ASR w zakresie interpunkcji (Punctuation restoration from read text)
- Ocena miar jakości tłumaczenia maszynowego (Evaluation of translation quality assessment metrics)
- Korekta wyników OCR (Post-correction of OCR results)
- Odpowiadanie na pytania (Question answering challenge)
Opis poszczególnych zadań dostępny jest tutaj: PolEval 2021 - zadania
Harmonogram PolEval 2021
- obecnie: udostępnione zostały opisy zadań, metoda ewaluacji, dane treningowe, developmentowe i zbiór testowy A – wciąż przyjmujemy zgłoszenia!
- 23 - 30 sierpnia 2021: udostępnienie ostatecznego zbioru testowego B i ustalenie listy rankingowej systemów
- 23 września 2021: prezentacja zgłoszonych rozwiązań na wydarzeniu AI & NLP Day 2021 w Warszawie, publikacja artykułów opisujących zgłoszone rozwiązania w publikacji książkowej
- do końca września 2021: przyjmowanie rozszerzonych opisów zwycięskich systemów do czasopisma Electronics (ISSN 2079-9292; CODEN: ELECGJ, IF 2.412, punktacja Ministerstwa: 100 p.)
Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie konkursu: PolEval 2021
Zachęcamy też do zapoznania się z tematyką zadań i wynikami z zeszłorocznych konkursów: http://2020.poleval.pl/, http://2019.poleval.pl/, http://2018.poleval.pl/ i http://2017.poleval.pl/.