Collabothon 2021 coraz bliżej! Powiedz “Aloha!” hackathonowi Commerzbanku

Karolina Zadroga
Product Marketing Manager
Ikona kalendarza
23 czerwca 2021

W tym roku Sages znów bardzo aktywnie uczestniczy w organizacji konkursów i wyzwań w obszarze IT, a w szczególności w kontekście zastosowania metod sztucznej inteligencji. Zostaliśmy partnerem hackathonu Collabothon. Podczas wydarzenia zorganizujemy własne wyzwanie, dotyczące generowania języka naturalnego.

Collabothon to trzydniowy hacathon organizowany przez łódzki oddział Cormmerzbanku, który w tym roku doczekał się pierwszej polskiej edycji. Odbędzie się on w dniach 7-9 lipca 2021 roku. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w jednym z czterech wyzwań, przygotowanych przez partnerów i zawalczyć o nagrody o łącznej wartości €20 000.

Jak już wspomnieliśmy, mieliśmy przyjemność zorganizować własne wyzwanie. W tym konkretnym wyzwaniu wysiłek zespołu realizującego zadanie koncentrować się będzie na wsparciu osób z niepełnosprawnościami, konkretnie polegać będzie na opracowaniu metody automatycznego generowania opisów dla takich elementów nietekstowych w dokumentach, jak tabele i zestawienia. Zwycięzcy tego wyzwania otrzymają szkolenie pt. Foundations of Text Mining and Natural Language Processing. Dodatkowo w ramach hackathonu zorganizujemy również webinary z następujących tematów:

  • Azure Cognitive Services
  • Sentiment analysis
  • Goal-oriented chatbots using open-source stack

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Rejestracja potrwa do 2 lipca 2021 roku. To będą aż 3 dni intensywnego programowania z wykorzystaniem szeroko dostępnych API, platform oraz nowoczesnych technologii. Wydarzenie połączy koderów, przedsiębiorców, ludzi z FinTech, gwiazdy ideacji, superbohaterów UX i fanatyków danych. Więcej informacji znajduje się na stronie Collabothonu.

W tym miejscy warto wspomnieć, że opórcz udziału w Colabothonie organizujemy również już piątą edycję konkursu PolEval, którego tematyka dotyczy wyzwań z zakresu przetwarzania języka naturalnego. Zaproponowane w tym roku wyzwania to:

  • odtwarzanie interpunkcji w tekście pochodzącym z metod rozpoznawania mowy,
  • automatyczna ewaluacji jakości tłumaczenia maszynowego,
  • poprawianie wyników metod OCR.

Korzyścią dla uczestników tego konkursu jest nie tylko możliwość pokazania swoich umiejętności i obiektywnego udowodnienia, że przygotowane rozwiązanie jest najlepsze wśród zgłoszonych, ale także nagrody pieniężne.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zarówno do udziału w Collabothonie, jak i konkursie PolEval.

Przeczytaj także

Ikona kalendarza

29 marzec

To be or not to be a multi cloud company? Przewodnik dla kadry kierowniczej, doradców ds. chmury i architektów IT. (część 2)

Po przeczytaniu pierwszej części poradnika zauważymy, że strategie organizacji są różne. Część firm oparło swój biznes wyłącznie na j...

Ikona kalendarza

27 wrzesień

Sages wdraża system Omega-PSIR oraz System Oceny Pracowniczej w SGH

Wdrożenie Omega-PSIR i Systemu Oceny Pracowniczej w SGH. Sprawdź, jak nasze rozwiązania wspierają zarządzanie uczelnią i potencjałem ...

Ikona kalendarza

12 wrzesień

Playwright vs Cypress vs Selenium - czy warto postawić na nowe?

Playwright, Selenium czy Cypress? Odkryj kluczowe różnice i zalety każdego z tych narzędzi do automatyzacji testów aplikacji internet...